Solus – seznam dlužníků k nahlédnutí

SOLUS nebo také Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům patří mezi nejvýznamnější registry dlužníků u nás. Cílem registru je ochrana věřitelů před klienty, kteří neplatí včas své závazky zároveň s tím snižovat finanční ztráty věřitelů a zvyšovat vymahatelnost stávající dluhů. Sdružení už působí na českém trhu od roku 1999.

Solus eviduje tři druhy registrů, dva negativní jeden pozitivní. V pozitivním registru se vyskytují klienti, kteří jsou bezproblémoví a se splácením svých závazků vůči věřitelům nemají žádný problém. Další dva registry jsou negativní. První negativní registr (zkratka FO) eviduje všechny nepodnikající fyzické osoby, které odmítají plnit své závazky vůči věřitelům nebo se dostali do problémů a nesplácí své závazky, tak jak mají. Druhý z negativních registrů (zkratka IČ) eviduje podnikající osoby a právnických osoby, které taktéž neplní své závazky nebo se dostali se splácením do finančních problému.

Jsem v registru dlužníků? Solus nabízí pro všechny, co se dostali do prodlení se splácením svých závazků nebo ty, kteří žádali o výmaz, možnost nahlédnutí do registru. Nahlédnout do registru jde dvěma způsoby buď pomocí SMS nebo písemně. Pokud jste ale právnická osoba, jde požádat o výpis pouze písemně.

Pro nahlédnutí do registru dlužníků SOLUS přes SMS, bude potřeba získat unikátní kód SIN. Pro získání SIN kódu bude potřeba vyplnit elektronický formulář, kde vyplníte své osobní údaje. Po odeslání formuláře vám pak bude vygenerován osobní SIN kód, na základě kterého si můžete nechat poslat výpis z registru přes SMS. Bohužel nahlédnutí do registru není zdarma, ale je zpoplatněno dle aktuálního ceníku.

Nově solus nabízí nahlédnutí do registru i pomocí mobilní aplikace. Aplikaci si lze stáhnout do každého mobilu, který disponuje systémem android verze 2.3.4 nebo vyšší. Díky aplikaci tak máte kdykoliv přístup do registru a máte tak absolutní kontrolu nad svými zápisy v registru. Pro prvotní přihlášení do aplikace bude potřeba unikátní kód SIN, který také slouží k SMS výpisu z registru. Při dalším přihlášení už ale postačí jen pin, který si při prvním přihlášení nastavíte. Kontrolovat tak svůj registr můžete kdykoliv, je to díky mobilní aplikaci velmi snadné a jednoduché.

Solus také po registru lidí, nabízí i registr firem. Smyslem registru třetích stran (R3S) je databáze firem které používají neseriózní a nežádoucí praktiky, při uzavírání smluv nebo které poškozují jméno některé z členských společností. Členské společnosti si v registru vyměňují informace o všech společnostech třetích stran, se kterými dříve spolupracovali nebo spolupracují a se kterými nejsou spokojeni nebo které považují za problémové.

Sdružení solus spolupracuje jak s bankami tak nebankovními společnostmi a telefonními operátory. Mezi společnosti které se sdružením SOLUS spolupracují patří například Equa bank, Air Bank, Home Credit, Raiffeisenbank, E.ON Česká republika, Modrá pyramida stavební spořitelna, T-Mobile a spousta dalších bank, firem a společností. Do registru se tak můžete dostat i když jen se opozdíte se zaplacením faktury za telefon nebo elektřinu.

Pokud jste už dostali do registru solus a chcete si sjednat půjčku, hypotéku nebo leasing budete mít se schválením velký problém. Společnosti totiž v rámci bezpečného půjčování odmítají služby poskytnout. Rozdíl může byt jen, pokud už máte všechny své závazky vůči věřitelům uhrazené a záznam je starý několik let. Přesto i když už se do registru dostanete stále figurují na trhu společnosti, kterým zápis v registru nevadí a půjčku, hypotéku nebo konsolidaci vám klidně poskytnou.

Latest Comments
 1. barcuchova iveta

  posim o vymazani

  • Lucie Nováková

   Dobrý den. chtěla bych zažádat o výmaz z registru dlužníku…..popřípadě nějaké info o mé osobě…..předem děkuji Nováková

   • Lukáš

    Dobrý den, podmínkou pro vymazání z registru dlužníků solus je kompletní splacení nedoplatku za úvěr.

 2. lucie nakladalova

  dobry den rada bych vedela jestli sem v solusu jako dluznik dekuju

 3. Edita Rešlová

  Prosím o vymazání z registru neplatičů, již 3 roky jsem dluhů. Děkuji Rešlová

 4. Šárka Vintrová

  Ráda bych věděla jestli jsem v seznamu dlužníků. Děkuji

 5. Radko Kontúr

  Dobrý den,také bych rád věděl jestli jsem v registru,popřípadě,v jaké finančné výši. Děkuji

 6. Kateřina Boldezerská

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jesli jsem v registru a v jaké výši? Moc děkují

 7. Ing. Jan Kurial

  Rád bych zjistil, zda jsem v registru dlužníků a s jakým dluhem, případně z jakého důvodu. Jsem si jist, že žádný dluh nemám. Pokud tam jsem a nemám dluh, tak prosím o vymazání.
  Děkuji

  • Ing. Jan Kurial

   Rád bych věděl, zda jsem v registru dlužníků. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *